علت برق داشتن بدنه ماشین لباسشویی

علت برق داشتن بدنه ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی یکی لوازم مفید و ضروری هر خانه‌ای است، در واقع امروزه تقریباً در هر خانه‌ای یک ماشین لباسشویی دیده می‌شود. این دستگاه بسیار کار شستن لباس‌ها را برای ما ساده می‌کند ولی ممکن است که با گذر زمان دچار مشکل و خرابی شود؛ یکی از مشکلاتی که ماشین لباسشویی ممکن است با آن روبرو شود، برق دار شدن بدنه آن می‌باشد. در ادامه با ما همراه شوید تا به علت برق داشتن بدنه ماشین لباسشویی بپردازیم.

 

علت برق داشتن بدنه ماشین لباسشویی

خرابی ماشین لباسشویی

برق‌دار شدن بدنه لباسشویی می‌توانند علل بسیاری داشته باشد. در صورتی که هر بدنه ماشین لباسشویی شما دچار مشکل شد با مجموعه جت سرویس که بهترین نمایندگی تعمیر اسنوا، نمایندگی تعمیر پاکشوما در کرج و … می‌باشد، تماس حاصل نمایید. از محتمل‌ترین علل این مشکل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

به وجود آمدن رطوبت روی بدنه

در صورتی که بدنه ماشین لباسشویی مرطوب شود، می‌تواند باعث به وجود آمدن برق در بدنه شود.

نیم سوز شدن موتور

دومین دلیل می‌تواند نیم سوز شدن موتور دستگاه باشد؛ موتور نیم سوز برق را به بدنه منتقل می‌کند.

اتصال گراند به لوله فاضلاب

یکی از بخش‌های مخصوص سیم‌کشی دستگاه‌هایی مانند لباسشویی و ظرفشویی، گراند می‌باشد. این سیم باید به یک ستون آهنی یا لوله فاضلاب ساختمان متصل باشد ولی این لوله نباید لوله آب باشد، چرا که باعث جریان برق در داخل بدنه دستگاه می‌شود.

خرابی بخش هیتر

از دیگر علت برق داشتن بدنه ماشین لباسشویی می‌توان به فرسودگی هیتر یا المنت آن اشاره کرد. این قطعه وظیفه تولید گرما در دستگاه را بر عهده دارد؛ در صورت خرابی این قطعه، امکان دارد که این قطعه به آب متصل و برق را وارد بدنه لباسشویی کند.

اتصال خازن پارازیت گیر

در صورتی که خازن پارازیت گیر دچار اتصالی و یا سیم پیچی ماشین لباسشویی اتصالی کرده باشد، جریان برق وارد بدن لباسشویی خواهد شد.

اتصال اشتباه سیم ارت

علت برق داشتن بدنه ماشین لباسشویی می‌تواند اتصال اشتباه سیم ارت ماشین لباسشویی به زمین باشد. عدم اتصال صحیح سیم ارت می‌تواند باعث به وجود آمدن برق در بدنه شود.

نشتی آب

یکی از اصلی‌ترین علل وجود برق در بدنه، نشی آب می‌باشد. نشتی آب یک مورد بسیار مهم و محتمل است ولی بسیاری از مردم اصلاً به این مورد توجه نمی‌کنند. آب یک رسانای خوب برای برق می‌باشد، پس در صورت به وجود آمدن نشتی، باید سریعاً برق را قطع و سپس آن مشکل را رفع کرد.

سیم کشی خراب

سیم کشی خراب

دیگر علت برق داشتن بدنه ماشین لباسشویی، سیم کشی اشتباه می‌باشد. سیم کشی یک موضوع حساس می‌باشند و نباید هیچ عیبی در آن وجود داشته باشد، چراکه می‌تواند باعث جریان برق به بدنه ماشین لباسشویی شود. شما می‌توانید برق را قطع کنید و سپس سیم کشی دستگاه را بررسی کنید و ببینید که آیا در جایی، روکش سیم‌ها از بین رفته یا نه.

مشکل در پریز برق

در بسیاری از موارد، برق‌دار شدن بدنه به علت یک مشکل ساده در پریز برق بوده است. حتماً پریز برقی که ماشین لباسشویی به آن وصل بوده است را بررسی کنید تا از سالم بوده آن، اطمینان حاصل نمایید. در صورت وجود خرابی در پریز برق، باید نسبت به تعویض آن اقدام نمایید (حتماً از سالم بودن پریز برق مطمئن شوید تا به دستگاه، آسیبی وارد نشود).

دو شاخه خراب شده است

خراب بودن دو شاخه دستگاه، آخرین علت برق داشتن بدنه ماشین لباسشویی می‌باشد. در صورت خراب بودن یا زنگ‌زدگی این بخش، ممکن است که خطرات جدی‌ای به وجود آید، پس سریعاً نسبت به تعویض آن اقدام نمایید.

نکات اجرایی در پیش و پس از برق‌دار شدن بدنه لباسشویی

نکات اجرایی در پیش و پس از برق‌دار شدن بدنه لباسشویی

حال که با علت برق داشتن بدنه ماشین لباسشویی آشنا شده‌اید، بهتر است یاد بگیرید که چه نکاتی را رعایت کنید تا حداقل کار را جهت جلوگیری از به وجود آمدن این مشکل انجام داده باشید و در صورت مواجه با این مشکل، چه نکاتی را باید رعایت کنید تا از به وجود آمدن مشکلات بیشتر و خطرات جدی، جلوگیری کنید.

  • جهت جلوگیری از به وجود آمدن این مشکل، باید سعی کنید که تا حد ممکن از قرار دادن ماشین لباسشویی در نزدیکی مناطق مرطوب و خیس مانند حمام و سینک ظرف‌شویی، جلوگیری کنید تا رطوبت به سیم کشی داخل دستگاه نرسد.
  • دوشاخه لباسشویی را به یک محافظ مطمئن و باکیفیت وصل نمایید و به هیچ عنوان از سیم‌های سیار غیر معتبر استفاده نکنید.
  • در صورتی که به هر علتی بدنه لباسشویی برق‌دار شد، سریعاً دوشاخه دستگاه را از پریز برق جدا نمایید و با مجموعه جت سرویس (نمایندگی لباسشویی اسنوا، پاکشوما و …) تماس حاصل نمایید تا کارشناسان حرفه‌ای در اسرع وقت، درب منزل شما حاضر شده و لباسشویی شما را تعمیر نمایند.
  • از اتصال مجدد دستگاه به برق پیش از اتمام فرآیند عیب‌یابی و تعمیر، جداً خودداری نمایید.

 

تعمیر ماشین لباسشویی در جت سرویس

مشکلاتی که در ماشین‌های لباسشویی به وجود می‌آیند اللخصوص مشکل برق داشتن بدنه، نیاز به تعمیر تخصصی داشته و نباید خودسر نسبت به تعمیر آن اقدام کرد. مجموعه جت سرویس به عنوان نمایندگی لباسشویی پاکشوما و اسنوا از بهترین تعمیرکاران در زمینه لوازم خانگی از جمله ماشین لباسشویی برخوردار می‌باشد؛ این افراد می‌توانند به سرعت و دقت بالا، علت برق داشتن بدنه ماشین لباسشویی را شناسایی و بصورت حرفه‌ای نسبت به تعمیر آن اقدام نمایند. جهت درخواست ارسال تعمیرکار به درب منزل با شماره‌های زیر، تماس حاصل نمایید.

09908970131

02636770994

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *